Yeni Konular

Son Yılların Senaryosu ve Oynanışıyla En iyi 5 Oyunu

Son Yılların Senaryosu ve Oynanışıyla En iyi 5 Oyunu

Bu yazıda milleti ağlatan,heyecanlandıran,sevindiren kısacası içine alıp götüren 5 oyunu spoiler vermemeye çalışarak inceleyeceğiz.

 

1-Assasins Creed Serisi

Orta Çağ’da gezinmek kim istemez ki..İstediğin her yere tırmanıp, artistik hareketlerle adam öldürmek.İşte Assasin’s Creed bizlere bu imkanı sunuyor.Tapınakçılara karşı savaşan bir suikastçiyiz.Koca Altair’in soyundan  yiğit Ezio Auditore.. Hele adamı öldürdükten sonra çıkan o sahnelerde italyanca “Requescat in Pace ”(Huzur içinde yat) deyişi… Serinin ilk oyunu Assasins Creed’i bitirmedim ama hikayeyi felan okudum. Onu atlıyorum.Assasins Creed 2 ve Brotherhood İtalya’da geçiyor. Oyunda illaki direk gidip görev yapacaksınız diye birşey yok. İsterseniz sokaklarda gezip manzaranın tadını çıkarırsınız yada cepçilik yapabilirsiniz.Assasin’s Creed Revelations bizim için serinin en ilginç oyunu.Nedeni de şu : İstanbulda geçiyor. Evet, yani istediğiniz zaman gidip Galata Kulesi’ne tırmanabilirsiniz. Türk ahali’nin paralarını çalabilirsiniz tabi akabinde gelecek Türkçe küfürleri göze alıyorsanız.

 

Oyunu en başından oynamak için sıralama şöyle olur.

Assasins Creed 1

Assasins Creed 2

Assasins Creed Brotherhood

Assasins Creed Revelations

Assasins Creed 3

Assasins Creed 4 Black Flag

 

 

2-Mafia 2

Bu oyunun birinci oyununu oynamadım ama okuduğuma göre zaten bir alakası yok.Yirminci yüzyılda geçen bir oyun.ve adından da anlaşılabileceği üzere bu oyunda çeşit çeşit kirli işler yapıyoruz. Bu oyun da kendi başımıza dolanmamıza,maymuncukla araba kilitlerini kırmamıza izin veriyor. Polis peşinizdeyken bir araba tamircisine girip plakayı değiştirip kurtulabiliyorsunuz. Plakayı da kendiniz belirliyorsunuz. Oyundaki baş karakterimiz Vito Scaletta. Can gardaşımız Joe. Oyunu oynayınca siz de anlayacaksınız bitişine baktığımzda yeni bir Mafia oyunu çıkacak gibi !

 

 

3-The Walking Dead

Bu eser aslında bir çizgi romandan uyarlam. Ancak bu meşhurluğunu çizgi romandan uyarlanan The Walking Dead dizisine borçlu.Bildiğimiz üzere The Walking Dead bir kıyamet senaryosu, zombilerle dolu bir dünya… Oyunun diziyle hiçbir alakası yok. Değişik bir “roleplaying” denilen rol yapma oyunu. Oyunda kendi kararlarımızı kendimiz veriyoruz mesela bize soru soran polis memuruna doğru cevap verme yada küfür etme tersleme gibi seçeneklerimiz var. Tabi bu cevapların çoğu bize sonradan dönüyor. Tabi sadece cevapla da sınırlı değil mesela bazı sahnelerde iki kişi ölümün eşiğinde ve sizin birini kurtarma şansınız var. Hangisini kurtarırsanız ilerki bölümlerde o karakter yanınızda duracak tabi başka bişey olup da ölmezse.Oyun Telltale Games’in klasik sistemi olan “Episodelar” halinde. İlk sezon olarak 5 episode çıktı yani 5 bölüm. Her bölümün yaklaşık olarak 2 saat oynanış süresi var.Oyunu oynamaya karar verirseniz Belgerler klasöründeki The Walking Dead dosyasını saklayın. Formatla felan giderse ilkerki episodelarda rastgele bir senaryo seçmeniz gerekecek. Yani siz A adamını kurtardınız ama kayıtlarınız gitti 3.Episode’u oynarken size rastgele senaryo verecek ve belki o senaryoda B adamını kurtarmış olacaksınız. Sakın ha “Oyunun grafikleri ne bee” gibi bir gaflete kapılıp oyunu oynamamazlık etmeyin, değecektir.

 

 

4-LA Noire

Mafia 2 oyununun döneminde geçen bir oyun ancak bu sefer rollerimiz farklı! Bu sefer kirli işler yapanları yakalayacağız!. Başlangıçta memur olarak başlıyorsunuz ancak hikayenin akışına göre trafik masasına daha sonra cinayet masasına terfi oluyorsunuz. Bir olay olduktan sonra olay yerine gidip kanıt arıyorsunuz daha sonra olay tanıklarını sorguya çekiyorsunuz.Sorgulamanın güzel yanı ise şu : Karşı tarafın yalan mı doğru mu söylediğini mimiklerinden anlıyorsunuz. Göz kaçırmalar, sıkılmalar …Yalan mı söylüyor doğru mu söylüyor kendiniz karar vermeniz lazım.

5-Call Of Duty World At War

Evet Cod serisinin yerden yere vurulan oyunu..Cod 4’den sonra gelmesine rağmen grafik olarak Cod 4’ün açık olarak gerisinde. Ancak oynanış ve hikaye olarak müthiş bir oyun. Oyun 2.Dünya Savaşı’nda geçiyor. Rus askeri olarak Alman’lara saldırıyoruz.Bunun ilk 5’e girmesinin en büyük sebebi belki de o son Alman Meclisindeki çatışma. Yok böyle bir atmosfer.Kesin oynanılması gereken bir oyun..

 

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nesne Yönelimli Programlama (Tez Niteliğinde)

Nesne Yönelimli Programlama (Tez Niteliğinde)

SINIF NEDİR?   Sınıflar soyut bir veri tipidir. Object ise somutlaşan bir cismidir. Motorlu taşıt …

Bir cevap yazın