Yeni Konular

Sözleşmeli sağlık personeli eş durumundan tayin hakkına kavuşuyor

17 bin 283 sözleşmeli sağlık personeline müjdeli haber geldi.Sağlık Bakanlığı eş durumundan tayin hakkı bulunmayan sözleşmeli sağlık personeline tayin hakkı veriyor.Maliye Bakanlığı’nca, kadroların vizelenmesinin ardından Sağlık Bakanlığı, eş durumu tayinleri için duyuru yayınlayacak. Tayin isteyenlerden şartları tutanlar başvuru yapabiliyor.

2008 yılındaki toplu görüşmelerde Türk Sağlık-Sen’in talebi üzerine varılan mutabakat çerçevesinde 4/B’liler için eş durumu tayini yapılmış, fakat 4924 sayılı kanuna göre istihdam edilen sözleşmeli personele mutabakata rağmen bu hak verilmemişti.

Konu ile ilgili Türk Sağlık-Sen tarafından Danıştay’a dava da açılmıştı. Maliye Bakanlığı, 4924’lü personelin eş durumu tayinlerinin yapılabilmesi için gerekli vizeyi verdi. Maliye Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı’na yazı yazarak 4924’lü personel için 17 bin 283 sözleşmeli personel pozisyonunu onayladığını bildirdi. Maliye Bakanlığı’nca kadroların vizelenmesinin ardından Sağlık Bakanlığı, 4924’lü personelin eş durumu tayinleri için bir duyuru yayınlayıp boş pozisyonları ilan edilecek.Eş durum tayini isteyenler de şartları tutuyorsa başvuru yapacak.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri!

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri?   2016 yılına çok sancılı bir şekilde girilen, …

2 yorumlar

  1. hadi artık duyuruyu yapın boş pozisyonları gösterin daha neyi bekliyoruz hadi artık hadi canımıza tak etti..

  2. Hey I know this is off topic but I was wondering if you knew of
    any widgets I could add to my blog that automatically tweet my newest twitter updates.
    I’ve been looking for a plug-in like this for quite some time and was hoping maybe you would have some experience with something like this.
    Please let me know if you run into anything. I truly enjoy
    reading your blog and I look forward to your new updates.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir