Yeni Konular

Takma Saç Bakımı Nasıl Yapılır

20-06-2015_200119Takma Saç Bakımı

Kadınlar için saç uzatma en zor süreçlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Saçlarınızın çabuk uzamadıklarını düşünüyorsanız, takma saç; diğer adıyla çıt çıt saç kullanabilirsiniz.

Gerçek mi? Sentetik mi?

Takma saçlar, aralarında sentetik saç ve gerçek saç olarak ikiye ayrılıyorlar. Sentetik takma saçların bakımı, doğal takma saçların bakımına nazaran daha fazla güçlük arz ediyor. Bunun yanı sıra, sentetik saçlar, gerçek takma saçlara oranla daha kolay birbirine karışabiliyor. Bu sebeple takma saç kullanırken epey dikkatli ve özenli olmanız gerekiyor.

Takma Saç Kullanırken Dikkat Önemli

Takma saç alırken, onları nasıl yıkayacağınızı ve nasıl kullanacağınızı iyice öğrenmelisiniz. Her takma saçın (sentetik) kendine has bir yıkanma şekli vardır. Takma saçın dikiş bölgelerine ve toka bölgelerine su değdirmeniz halinde, takma saçlarınızın ömrü gereğinden fazla kısalacaktır. Sentetik takma saçların özellikle toka bölgeleri daha çok paslanma eğilimi gösterir. Takma saçların ayda bir ya da iki kez yıkanması önerilir. Bir diğer öneri ise takma saçınızı alt kez kullandıktan sonra yıkamanız yönündedir.

20-06-2015_200119

Takma Saçlarda Düzleştirici Kullanılır mı?

Takma saçınızda maşa, düzleştirici gibi saç şekillendirici ürünlerini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Takma saçınızı ve doğal saçınızı bir araya getirerek hemen her çeşit saç şeklini verebilirsiniz. Şekil verirken dikkat etmeniz püf nokta ise takma saçınızdaki tokaların gözükmemesi gerektiğidir.

Son tahlilde, uygun fiyatlı olmasına rağmen sentetik takma saçlardan uzak durmanızı, doğal takma saçlara yönelmenizi tavsiye ediyor. Zira uzun vadede paradan ve zamandan kazanmış olacaksınız.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın