Yeni Konular

Telefon Ekranındaki Çizilmeleri Nasıl Yok Ederiz?

Telefon Ekranındaki Çizilmeleri Nasıl Yok EderizTelefon Ekranındaki Çizilmeleri Nasıl Yok Ederiz?

Cebinizde anahtarlarınızla bulunmasının sonucunda ya da kazayla düşürmeler sayesinde telefon ekranları sıklıkla çizilir. Profesyonel yardımlara para dökeceğinize evinizde yapacağınız basit çözümlerle çizilmeleri yok edebilirsiniz. İşte size 5 çözüm önerisi. Ancak bunları uygulamadan önce telefonunuzu kapatın, pilini çıkarın ve sıvı alımından korumak için tüm deliklerini kapatın.

 

  1. Diş macunu

 

Telefonunuzdaki ufak izler için banyoya gitmeniz yeterli. Jel yapıda değil normal bir diş macununu pamuğa sürüyorsunuz. Ekranınıza yumuşak ve yuvarlak hareketlerle iz yok olana kadar sürtüyorsunuz. Macunu ekrandan temizliyorsunuz.

 

  1. Arabalar için kullanılan çizgi yok eden krem

 

Aracınız için yeterince iyiyse telefonunuz için de iyidir. Bilindik markanın ürününü pamuk yardımıyla yavaşça uygulayın. İz yok olacaktır.

 

  1. Zımpara

 

Aşırı inatçı çizikler için zımpara kullanılabilir ancak ekrana değil telefonunuzun arkasındaki çizikleri yumuşatmak için kullanmanızı öneririz. En hafif etkili zımparayı seçmeniz ve doğru uygulamanız çok önemlidir. Yoksa eskisinden daha kötü bir hale getirebilirsiniz.

 

  1. Karbonat

 

İki kaşık karbonatı bir kaşık suyla katı bir macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Bu karışımı pamuğa ya da yumuşak bir beze sürüp yuvarlak hareketlerle ekranınızı ovun. İz çıktıktan sonra ekranı temizleyin.

 

  1. Bebek pudrası

 

Bebek pudrasını da tıpkı karbonat gibi ikiye bir oranında suyla karıştırıp kıvamlı bir macun oluşturun. Önceden hafifçe nemlendirdiğiniz biz beze karışımı sürün ve ekranı iz yok olana kadar ovun. Sonra ekranı nemli bir bezle temizleyin.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Google Yeni 3D Sanal Gerçeklik Tilt Fırça ile Çizim ve Modelleme

Uzay teknolojisine büyük yatırımlar yapan Google teknolojiyi yapmak ve üretmek için büyük bir güç harcıyor. İnternet aleminin …

Bir cevap yazın