Yeni Konular

Telefonlar Artık Su İle Şarj Edilebilecek

Telefonlar Artık Su İle Şarj Edilebilecek

 telefonlar-su-ile-sarj-edilebilecek

Rus girişimcilerinin atıldıkları bir proje olan ve artık akıllı cep telefonlarda dahil olmak üzere birçok cihaz, su ile artık şarj edilebilecek. Bunun mümkün olup olmadığını ise zaman gösterecek. Henüz birçok bilim adamının imkansız olarak gördüğü teknolojiyi Rus atılımcılar gerçekleştirebilecek mi? tüm bu soruların cevabını makalemizde okuyabilirsiniz.

 

Rusya’nın büyük iki nanoteknoloji merkezinde yepyeni bir şarj çözümü geliştirildi. Edinilen bilgiye göre bu şarj cihazı hidrojen enerjisini esas almaktadır. HandyPower adını alan bu ürün ile mobil telefonlar, iPod, navigasyonlar, portatif aydınlatma cihazları ve dizüstü bilgisayarlar gibi daha birçok sayıda elektronik ürün şarj edilebilecek. HandyPower teknolojisi su ve aktif durumdaki alüminyum tozu sayesinde şarj için gerekli enerjiyi sağlamaktadır. Alüminyum suya karşı reaksiyon gösteriyor. Okside ediyor ve aynı zamanda hidrojen salınımı gerçekleştiriyor. Sonrasında ise hava sürecin içine giriyor. Elektrik üretimi ise tam da bu esnada oluşmaya başlıyor. Rusya’nın dijital endüstrisi hakkında genelde haberler veren ewdn.com’da çıkan bir habere göre teknolojinin geliştiricileri Dünya üzerinde başka hiçbir yerde böyle bir şarj teknolojisi üzerine çalışmalar yapılmadığını da öne sürdü. Mucitleri ise bu şarj cihazının ilk önce askeri ve güvenlik alanlarda kullanılmasını talep etmektedirler. Bu sayede hastalıklı bölgelerde veya kurtarma operasyonlarında kullanıldığında ciddi farklar yaratılabileceğine inanıyorlar. Bu teknolojinin gerçekten kullanışlı olup olmadığını ise zaman gösterecek.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Google Yeni 3D Sanal Gerçeklik Tilt Fırça ile Çizim ve Modelleme

Uzay teknolojisine büyük yatırımlar yapan Google teknolojiyi yapmak ve üretmek için büyük bir güç harcıyor. İnternet aleminin …

Bir cevap yazın