Yeni Konular

Tırnaklarımızın Soyulmasının Sebepleri ve Çözümü

bakimli-ve-guclu-tirnaklarTırnaklar Neden Soyulur

Tırnaklarımızın soyulmasında başlıca nedenler olarak beslenme, iklim değişikliği, stres ve yanlış tırnak besleyicisi kullanımı olarak belirtmekte fayda vardır.

Öncelikle tırnaklarımız fazlası ile hassastır bunu kesinlikle aklınızda tutmalısınız. Tırnaklarımızı da aynen cildimizi koruduğumuz gibi korumamız gerekmektedir.

Beslenme başta gelen bir seçenektir. Eğer iyi ve dengeli beslenmiyorsanız bu tırnaklarımızın güçsüzleşmesine ince bir katmanda olup aynı zamanda da soyulmasına sebep olabilmektedir. Et, süt, yumurta gibi besinleri dengeli olarak tüketmemiz ve hangi yaşta olursak olalım tüketmeyi kesmememiz gerekmektedir. Bunların yanı sıra hemen hemen her vitamin eksikliği de tırnak soyulmasına sebep olabilmektedir. Tırnaklarımız aynı zamanda iklim değişikliğine maruz kaldığında da soyulabilmektedir. Bunun olmaması için ellerinizde kullandığınız nemlendirici kremi ürün markasını değiştirmeden sadece daha yoğun bir koruma sağlayan krem olarak değiştirebilirsiniz. Aynı zamanda bu kremi uygularken tırnaklarınızı da üzerlerini ovarak ve herhangi bir oje ya da koruyucu katmanın tırnaklarda bulunmadığına emin olarak uygulamanız gerekir. Böylelikle tırnaklarınızı iklim değişikliğinin vereceği zarardan korumuş olursunuz. Aynı zamanda stres içerisinde bir yaşantınız varsa ya da stresli günler geçiriyorsanız buda hem size hem de tırnaklarınıza zarar verebilmektedir. Kendinizi rahat hissedeceğiniz şeyler yapın ve biraz olsun stresten uzaklaşmaya çalışın. Aynı zaman da günümüzde satışı gerçekleştirilen oldukça fazla çeşitte tırnak koruyucular satılmaktadır. Bunlara fazla güvenmemenizde fayda var. Birçok tırnak koruyucu olarak bilinen malzemeler içerisinde bulundurduğu kimyasallar yüzünden tırnaklarınıza yarar değil aksine tamamen zarar sağlayabilir ve daha da soyulmasına sebep olabilmektedirler. Tırnaklarınız için kullandığınız hemen hemen her ürünü kesinle iyi incelemelisiniz ve eğer inceliş olmanıza rağmen memnun kalmadıysanız. Gerekirse tırnaklarınıza herhangi bir tırnak koruyucu kullanmak yerine evde kendiniz doğal malzemelerden hazırlayabileceğiniz kürler kullanarak, tırnaklarınızı birçok dış etkenden koruyabilirsiniz. Ayrıca kullandığınız birçok oje ürününe de dikkat edin ucuz olması ve rengi aslınsa size fayda değil zararda verebilmektedir. Tırnaklarımıza gerekli ilgiyi gösterir bakımlarını aksatmazsak sağlıklı , uzun , güçlü ve estetik görünen tırnaklara sahip olabiliriz.

 

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir