Yeni Konular

Tunceli Ovacıkta 2 Asker şehit oldu Askerlerin isimleri memleketleri

Tunceli’nin Ovacık ilçesinde güvenlik güçleriyle teröristler arasında çıkan çatışmada, 2 asker şehit oldu, 1 asker yaralandı. 1 terörist etkisiz hale getirildi. Ovacık ilçesi kırsal alanda arazi arama tarama faaliyeti yürüten güvenlik güçleri, bir grup teröristle karşılaştı.Güvenlik kuvvetlerinin ”dur” ihtarına ateşle karşılık verilmesi üzerine çıkan çatışmada, 1 uzman çavuş ile 1 er şehit oldu, 1 er yaralandı.

Askeri helikopterle Elazığ Askeri Hastanesine kaldırılan yaralı askerin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.
Çatışmada, 1 teröristin de silahıyla birlikte ölü olarak ele geçirildiği belirtildi.Tunceli’nin Ovacık ilçesinde çıkan çatışmada şehit olan askerlerin isimleri belli oldu. Çatışmada uzman Çavuş Yasin Mergen (Afyon) ile er İbrahim İşcan (Mersin-Tarsus) şehit oldu, er Fatih Erlan (Erzurum) ise yaralandı.

Şehit askerlerin cenazeleri Elazığ Asker Hastanesi’ne kaldırılırken, çatışmada ölü ele geçirilen teröristin cenazesi otopsi için Elazığ Fırat Üniversitesi Hastanesi’ne getirildi. Şehit askerler yarın düzenlenecek törenden sonra toprağa verilmek üzere memleketlerine gönderilecek.

Tunceli’nin Ovacık ilçesine bağlı Garipuşağı Köyü kırsal alanında arazi arama tarama faaliyetleri yürüten güvenlik güçleri, saat 15.00’te bir grup terör örgütü PKK’lı ile karşılaştı. PKK’lılar tarafından açılan ilk ateşte uzman Çavuş Yasin Mergen ile er İbrahim İşcan şehit olurken, er Fatih Erlan ise yaralandı. Yoğun yağmur ve sise rağmen süren şiddetli çatışmada 1 PKK’lı silah ve teçhizatı ile birlikte ölü olarak ele geçirildi.

Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığı ve 4. Komando Tugay Komutanlığı’na bağlı çok sayıda birlikler çatışma bölgesine skorski helikopterle sevk edildi. Kobra helikopterlerle takip edilen kaçan PKK’lıların etkisiz hale getirilmesi için Ovacık bölgesine bağlı Karaoğlan ve Torunoba kırsal alanında bulunan kaçış noktaları bombalandı. Bölgede operasyonlar, hava muhalefetine rağmen devam ediyor.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri!

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri?   2016 yılına çok sancılı bir şekilde girilen, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir