Yeni Konular

Türk atlet Alemitu Bekele Degfa 5000 mt yarışında Avrupa şampiyonu oldu video izle 1 Ağustos

www.aymoli.com

Barcelona kentinde yapılan 20. Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda 5000 metre finalinde yarışan milli atlet Alemitu Bekele Degfa altın madalya kazanırken, Elvan Abeylegesse ise gümüşe uzandı..İspanya’nın Barcelona kentinde yapılan 20. Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda 5000 metre finalinde milli atletler Elvan Abeylegesse, Alemitu Bekele Degfa ve Meryem Erdoğan, piste çıktı.

 

5000 mt Alemitu Bekele Degfa’nın Avrupa şampiyonu olduğu yarış video.

.
Alemitu Bekele 5000 Metre Avrupa Sampiyonu video
.
Alemitu Bekele son hamlesi ile 14.52.20’lik derece elde ederek şampiyona rekoruyla altın madalyaya uzanırken, ikinci sırada kalan Elvan Abeylegesse ise Türkiye’nin kürsüdeki 2. atleti oldu.

Alemitu Bekele ve Elvan Madalya Töreni

.

.

-SIKIŞTIRMA İDDİASI-
Bekele ve Elvan’ın antrenörü Ertan Hatipoğlu yarış sonrasında yaptığı açıklamada, Elvan ve Bekele’nin diğer sporcular tarafından organize bir şekilde sıkıştırıldığını ve adeta iş birliği yaptıklarını dile getirdi.

Bu arada yarışı yayınlayan bir yabancı televizyon kanalındaki spiker, yarış sırasında iki Türk sporcu arasında bir takılma yaşandığını öne sürdü.

Bu tür yarışlarda sık görülen bir ayak takılması yaşandığı belirtilirken, Hatipoğlu bunun farklı nedenleri olabileceğini dile getirdi.

Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi ise yarış sonrasında ?Beklentiler yerine geldi. Türkiye?ye hayırlı olsun, beklentileri yerine getirdik. Çok mutluyuz. Bu başarının duygusal yoğunluğu var üzerimizde. Sporcularımızı da, antrenörlerini de tebrik ediyorum? dedi.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri!

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri?   2016 yılına çok sancılı bir şekilde girilen, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir