Yeni Konular

Türk savaş uçakları Kandil ve Zap’taki hedefleri vuruyor 17 Ağustos 2011

17 08 2011 Kandile hava harekatı

Diyarbakır hava üst komutanlığından kalkan uçaklar Heronlardan tespit edilen noktaları vurmaya başladı. Başbakan Tayyip Erdoğan Ramazan bitmeden sabrımız taştı artık sözün bittiği yerdeyiz açıklamasından sonra sonra devlet zirvesinde hareketli saatler yaşandı.Akşam 20.00 saatlerinde ise Türk jetleri ve uçakları önceden belirlenen noktaları vurmaya başladı.

Diyarbakır 2’inci Hava Kuvvet Komutanlığı 8’inci Ana Jet Üssü’nden bu akşam ard arda F-16 savaş uçakları havalandı.Jetlerin, sınırı geçerek terör örgütü PKK’nın Kuzey Irak’ta bulunan kamplarını bombaladığı ileri sürüldü.

Diyarbakır’da 2’inci Hava Kuvvet Komutanlığı 8’inci Ana Jet Üssü’nde bugün son ayların en yoğun hava hareketliliği yaşandı.Öğleden sonra başlayan haraketlilik saat 20.30 sıralarında en üst seviyeye ulaştı. Üsten ard arda havalanan yaklaşık 10 F-16 savaş uçağı Irak sınırına doğru yöneldi.

Uçakların kalkışından bir süre sonra Hakkari’nin Irak sınırda bulunan Çukurca, Şemdinli ile Yüksekova ilçeleri semalarında da yoğun uçak hareketliği görüldü. Uçakların Irak sınırının sıfır noktasına gittikleri gözlemlendi.Diyarbakır’dan kalkan jetlerin PKK’nın Kuzey Irak’ta bulunan kamplarını bombaladığı açıklandı

Uçakların başta Kandil Dağı olmak üzere, Türkiye-İran sınırındaki Hinere, Türkiye sınırına yakın olan Zap, Hakurk kamplarını bombaladığını duyurdu.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri!

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri?   2016 yılına çok sancılı bir şekilde girilen, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir