Yeni Konular

Türkiye’ de Mutlaka Görmeniz Gereken 5 Kanyon

Eşen Çayı’ nın  İncisi Saklıkent KanyonuTürkiye’ de Mutlaka Görmeniz Gereken 5 Kanyon

Gürültülü bir kent hayatından kaçıp kurtulmak isteyenler çareyi doğa turizminde buluyor. Doğa turizmi denildiğinde ilk akla gelenlerden birisi olan kanyonlar, şehrin şaşalı hayatından uzaklaşıp, doğanın  sakinleştirici etkisinden faydalanmak ve ruhunuzu dinlendirmek için  en güzel seçeneklerden birisidir.

Her köşesi bir cennet ülkemiz, kanyonlarca zengin topraklardır. Her biri gidip  görülesi kanyonlardan beş tanesini sizler için derledik…

Eşen Çayı’ nın  İncisi Saklıkent Kanyonu

Eşen Çayı’ nın  İncisi Saklıkent Kanyonu
Kanyonu oluşturan Karaçay, Antalya Muğla arasındaki Eşen Çayı’ nın bir koludur. Saklıkent Kanyonu, kayalar arasındaki dar geçitlerde sizi doğanın hırçınlığı ile başbaşa bırakırken, vücudunuzu  titrten soğuk suları ile adeta terapi etkisi yapıyor. Sarp ve hırçın ama bir o kadar da dinlendirici ve eğlenceli bir yolculuk Saklıkent Kanyonu’ nda yürüyüş yapmak.

Saklıkent kanyonunda kayaçlar ardından zaman zaman birbirinden hoş manzaralar ve zaman zaman da görsel bir şölen sunan şelaleler size sürpriz yapıyor. Eşsiz bir deneyim için tatil planlarınızarasında Saklıkent Kanyonu’ na yer verebilirsiniz.
Kemer’ in Gözdesi Göynük Kanyonu

kanyon-golet
Antalya’ nın Kemer ilçesinde bulunan Göynük Kanyonu, sizi, yeşilin ve suyun buluştuğu en güzel kanyon parkurlarından birisinde yürüyüşe davet ediyor.

fft99_mf3268233

Yazın sıcağında, kanyonun buz gibi sularında ışığın, kayaçların ve suyun adeta dans ettiği görsel şölenler eşliğinde yürüyerek, eşsiz bir deneyim yaşayacaksınız.

 

Tarihin Doğa ile Buluştuğu Yer: Ihlara Vadisi

Ihlara-Vadisi
Ihlara Vadisi kanyonunda ‘buraya bir daha gelmeliyim’ sözünü,daha, güvenli bir parkurda ve doyumsuz bir manzara eşliğinde aşağılara inerken söylemeye başlıyorsunuz. Gerçekten ziyaret edenlerin bir daha mutlaka gezmek isteyecekleri bir kanyon Ihlara Vadisi. Nevşehir, Ürgüp, Göreme gezilerinin en önemli ve en güzel durağı Ihlara vadisinde tarihi doku  ve kaya mezarları arasında, manzarayı izleyerek yapacağınız yürüyüş; size huzur verecek ve adeta bir terapi etkisi yapacaktır.

 

Manavgat’ ın İncisi Köprülü Kanyon

koprulu-kanyon2

Yeşilin tüm tonlarının bu derece güzel suda yansımasını izlediğiniz nadir kanyonların başında geliyor Köprülü Kanyon. Selge Antik Kenti yakınlarında bulunan Köprülü Kanyon, eşsiz doğa turizminin yanı sıra ülkemizde rafting sporuna da ev sahipliği yapan, belli başlı kanyonlarımız arasındadır. İsmini tarihi köprülerden alan kanyon, doğa turlarından hoşlanıyorsanız,  sizin için harika bir tatil seçeneği olacaktır.

Köprülü Kanyon milli parkında akşap evlerde konaklamak kadar kamp yapmanın da hayatınızın en güzel deneyimlerinden biris olacağını hemen ekleyelim.

 

Ölüdeniz’ de Bir Cennet Kelebekler Vadisi

127014061
Genellikle Ölüdeniz tatillerinde mutlaka görülen  Kelebekler Vadisi,   ülkemizin en güzel kanyonlarında baş sırayı çekmektedir. Deniz ve şelalelerle harika bir manzara yaratan vadi, ismini Mayıs ve Ekim aylarında tüm vadiyi kuşatarak karşıdan gözlenebilen kaplan kelebeklerinden almaktadır. Muğla Beldeğiz Körfezi’ nde bulunan Kelebekler Vadisi, sit alanı ilan edildiği için her türü imara kapatılarak koruma altına  alınmıştır.

fft20_mf3445216

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Eskişehir Tanıtım Gezilip Görülecek Yerler

Eskişehir Tanıtım Gezilip Görülecek Yerler

İç Anadolu’nun incisi Eskişehir son dönemlerdeki gelişmesi ve bir o kadar popüler olması ile beraber …

Bir cevap yazın