Yeni Konular

Türkiye’nin İlk Dev Akvaryumu Turkuazoo Akvaryum

Turkuazoo-aymoliTürkiye’nin ilk dev akvaryumu Turkuazoo, Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına ev sahipliği yaptı. Bayrampaşa’da sekiz bin metrekarelik alan üzerinde kurulan ve yapımı Yeni Zelandalı bir şirket tarafından yaklaşık altı ayda tamamlanan akvaryumda, tatlı su, tuzlu su, okyanus balıkları ve tropikal balıkların yanı sıra beş farklı köpekbalığı türü yer alıyor. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebeti ile dev akvaryumda görevli dalgıçlar “Türk Bayrağı” açtılar.

29 ekim tatili nedeniyle Bayrampaşa’daki eğlence alanına giden ziyaretçiler, dalgıçların Türk bayraklı şovuyla karşılaştı. Dalgıçlar, tatlı, tuzlu su ve okyanus balıkları ile tropikal balıkların bulunduğu, beş farklı köpekbalığı türünün yer aldığı akvaryuma ellerindeki bayraklarla daldı. Özellikle çocuklar, gösteriyi ilgiyle izledi. İzleyenleri mehteran coşturdu.

 

Kesinlikle gitmeniz lazım olan kesimlerden birisi… taşıyan hele birde hiper aktif evlatlarınız var ise ufuklarını harikulade seviyede açacak, bakış açılarını geliştirecek harika alan. Yetişkinler de burada olmaktan keyif alacaklardır.
İstanbul şehrinin Esenler ilçesinde açılmış olan Forum İstanbul Alış-veriş Merkezi içine girdiğiniz göreceğini ve burada yeri açılmış olan Turkuazoo fazlaca merakımı çekmiştir. Turkuazoo Türkiye’nin ilk akvaryumu olma özelliğini taşıyor.
Turkuazoo akvaryum sadece görülmemeli ayrıca büyük bir ilgi alanı olarak yer almaktadır.

 

 

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Eskişehir Tanıtım Gezilip Görülecek Yerler

Eskişehir Tanıtım Gezilip Görülecek Yerler

İç Anadolu’nun incisi Eskişehir son dönemlerdeki gelişmesi ve bir o kadar popüler olması ile beraber …

2 yorumlar

  1. çok güzel okulla beraber gittik
    ama köpek balığını göstermediler
    ve yunus bakığını

  2. yaa bizde gitcez de esra ya bize de göstermeslersee o zamn da kötü olur en güzlleri de o yanii

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir