Yeni Konular

“Twitter’ın güvenirliği sarsıldı!”

Twitter’daki sahte hesaplar konusuna değinen BTK Başkanı kendi adına da sahte hesap açıldığını söyleyerek, ”Bu konu ciddi sıkıntı. İnternet özgürlüğüne kimse bir şey demiyor, ama sahte bir hesap açıyorsunuz ve bu hesaptan mesajlar yolluyorsunuz. Bu etik değil” şeklinde konuştu.

Acarer, bu konuyla ilgili yetkili yerlere şikâyetlerini ilettiklerini ve sahte hesaplarla ilgili harekete geçildiğini söyledi. Hesabın sahte olup olmadığını anlamak için  özel bir program olduğunu, sanal hesaplar yüzünden  Twitter’ın güvenilirliğinin sarsıldığını ifade eden Acarer, bu hesapların kapatıldığını belirtti.

Acarer, ”Bu konuda harekete geçeceklerini biliyordum. Türkiye interneti çok ciddi derecede kullanıyor. 1 yıl içinde Türkiye’de haberleşmenin olmadığı yer kalmayacak” dedi.

Son dönemdeki sahte hesap kapatmalarıyla ilgili, “Twitter bunu biz söyledik diye değil, kendi güvenilirliğini arttırmak için yaptı ” diyen BTK Başkanı Türkiye’de ortalama 6.7 Milyon Twitter ya da Facebook üyesi olduğunu  ve Türkiye’nin dünya çapında 5. ve 6. sırada olduğunu belirtti.

teknoloji

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Google Yeni 3D Sanal Gerçeklik Tilt Fırça ile Çizim ve Modelleme

Uzay teknolojisine büyük yatırımlar yapan Google teknolojiyi yapmak ve üretmek için büyük bir güç harcıyor. İnternet aleminin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir