Yeni Konular

Ünlü Tarihi Kişilikler Hakkında 10 İlginç Gerçek

bf611f360c67471d50d0369d229e81f7 Tarihte isim yapmış ve nam salmış insanların, sözleri veya olaylarından başka ne gibi ilginç yönleri olabilir… İşte cevabı…
1- Fransa’nın ünlü ulusal kahramanı olan Napolyon, aslında bir Fransız değildi. İtalyan kökenli bir aileden geliyordu. Hatta kendisinin küçüklüğüne dair olarak ise Fransızlardan nefret ettiğine dair söylentiler bulunmaktadır.
2- Fransa’nın ünlü Eyfel Kulesi’ni tasarlayan mimar Gustave Eiffel, aynı zamanda da ünlü Özgürlük anıtının da iç iskeletini tasarlamıştır.
3- Ünlü İngiliz bilim adamı Newton öldükten sonra, kendine has özel notları arasında astroloji, kimya, gizli ilimler hakkında pek çok yazılmış not bulunmuştur.
4- Alman müziğinin dehalarından Beethoven’ın sağır olmasının, çeşitli davranış bozukluklarının ve ölümünün tek sebebi Cam Armonika denilen bir müzik aletidir. Kurşun zehirlenmesinden öldüğü sanılan Beethoven, ölümünden önce cam armonikayla çok fazla temasta bulunmuş ve bu alet de kurşunlu bir camdan yapılmıştı. İnsanların delirmelerine ve ölümüne neden olan bu alet ise sonradan yasaklanarak kurşunlu cam yerine kristal cam kullanılmaya başlanmıştır.
5- Antik Mısır’ın ünlü kraliçesi Kleopatra, tam olarak 9 dil konuşabilmekteydi.
6- 18. yüzyılda ABD’de yaşamış olan Tom Fuller isimli zenci bir köle, kendisine hangi zaman dilimi verilirse o dilim içinde kaç saniye olduğunu oldukça çok kısa süre içinde hesaplayabiliyordu. Okuma yazması bile olmayan köle, hatta yetmiş yılda kaç saniye olduğunu bile bir buçuk dakikadan az bir sürede hesapladığı da bilinmektedir.
7- Sanat ve bilimsel alandaki pek çok çalışmasıyla tanınan Leonardo da Vinci bir vejeteryan ve sıkı bir hayvan hakları savunucusuydu; öyle ki kafeslerde satılan kuşları alır ve kuşları hemen ardından bizzat serbest bırakırdı.
8- Dünyaca ünlü bir Rus besteci olan Aleksandr Borodin’in asıl mesleği kimya profesörlüğüydü ve ölümüne kadar bu iki mesleği aynı anda yürütmeye çalıştı.
9- Dünya üzerindeki en ünlü bilim adamlarından biri olan Einstein’a, o dönemin başbakanı tarafından İsrail için Cumhurbaşkanlığı teklif edilmiş ve bu teklif Einstein tarafından nazikçe reddedilmişti.
10- Dünyaca ünlü Dedektif Sherlock Holmes karakterini bilmeyen yoktur. Bu karekterin yaratıcısı olna İngiliz yazar Arthur Doyle, gerçekte bir göz doktoruydu.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

YABANCI DİL ÖĞRENME YÖNTEMLERİ NELERDİR?

YABANCI DİL ÖĞRENME YÖNTEMLERİ NELERDİR? Günümüzde, yabancı dili isteyerek öğrenmekten çok zorunda olduğumuzdan öğrenmekteyizdir. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir