Yeni Konular

Uzaylı Tartışması ve Bir Düşünce

2015-10-14_142553Uzaylı tartışmasıdır uzayıp gidiyor.İnsanlarda uzaylı anlayışı gelişmiş değil.Örneğin uzaylılar mikro organizma olarak hayatlarını sürdürebilir.Bazı insanlar uzaylıları kesin bir dille reddetiyor.Peki neye dayanarak? Şimdi bir olaydan bahsedelim.Büyük patlamayı(Big Bang’ı) neredeyse herkes bilir.Yani evren büyük daha doğrusu çook büyük bir patlamayla oluşmuştur.Gün geçtikçe de evren büyüyor,genişliyor.Bunun uzaylılarla ne alaksı var diye sorarsanız? Asıl konuya dönelim.Büyük patlama sonucu galaksiler oluşmuş binlerce belkide milyonlarca… Galaksilerin içinde yıldızlar ve bunlara bağlı olarakta bu yıldızların sistemleri(Aynı dünyanın içinde bulunduğu Güneş Sistemi gibi…)  Ufak bir hesap yapalım ne dersiniz? Evrende 100 bin galaksi olduğunuvarsayalım.(Kanıtım yok ama tahminen belkide daha fazladır.) Bizim galaksimizde 300 bin yıldız olduğu tahmin ediliyor.Her galakside 300 bin yıldız olduğunu varsayarsak toplam yıldız sayımız:30.000.000 yani 30 milyon yıldız diyelim.Bizim Güneş sistemimizde tahminen 9 gezegen var 30 milyon yızdız sisteminde de 9 gezegen olduğunu varsayarsak toplam gezegenimiz:270.000.000 gezegenimiz oluyor yani 270 milyon gezegen.

Biraz düşünün bakalım bu gezegenlerin sadece bir tanesinde mi insanlar yaşıyor olabilir? Sadece bir tanesi mi yaşama uygun olabilir.Başta söylediklerimi unutmayın uzaylı dediğimiz dev de olabilir cüce de,mikro organizma da olabilir bir bitkide… 270.000.000 e karşın 1 gezegendemi yaşam var? Biraz dengesiz değil mi?

UNUTMAYIN BUNLAR SADECE TAHMİN VE BENİM DÜŞÜNCELERİM.DOĞRULARI TAM OLARAK BİLMİYORUZ.AMA BİRAZ GERÇEKÇİ OLURSAK BU YAZDIKLARIMI DÜŞÜNEREK BENCE BİR ŞEYLERİN KANISINA VARMAK GEREKİYOR.

Yazar:Emre SALMAN

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Beyninizi Açacak Videolar

Beyninizi Açacak Videolar

Tedx boş vakitlerinizde vaktinizi doldurmanız gereken videolar paylaşıyor. Bu kadar gereksiz videolar arasında kaliteli olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir