Yeni Konular

Yelda Başaran sunucuydu, şarkıcı oldu şimdi yeniden tv ekranlarına dönüyor

“+1” albümü ve “Halka” isimli single çalışmasıyla şarkıcı kimliğini güçlendiren Yelda, şimdi de ekran yolundaİGenç şarkıcı albümü ve single çalışmaları nedeniyle bir süre ara verdiği TV sunuculuğuna geri dönüyor.Müzik çalışmalarından dolayı gelen sunuculuk tekliflerini geri çeviren Yelda, şunları söyledi:

“Müzik çalışmalarıma başlamadan önce, zaten ekranlarda program sunuyordum. Hayatıma müzik girince televizyona ara vermek zorunda kaldım. Şimdi taşlar yerine oturdu. Müzik çalışmalarım sürecek ama tv sunuculuğuna da bıraktığım yerden devam edeceğim. “Yelda Başaran kimdir hayatı biyografisi

983 (Koç burcu) yılı İstanbul doğumlu.Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi Grafik Tasarım Bölümü`nü birinci olarak bitirdi ve ardından Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü, sonrasında Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü`nden mezun oldu? Yıldız Teknik Üniversitesi Fotoğrafçılık Bölümü`ne birinci olarak girdikten sonra katıldığı Türkiye Güzellik Yarışması sonrasında Kral Tv` de VJ olarak görev yapmaya başladı. Sırası ile Star Tv,TGRT ve Kanal D`de programlar sundu.Müjdat Gezen Sanat Merkezi Actor Studio`dan mezun oldu. Müzisyen bir babanın kızı olduğu için yıllarca müzik ve müzisyenlerle içiçe büyüdü, hatta ilk parasını 9 yaşında bir konserde asma davul çalarak kazandı. Okul yıllarında da okulda koro şefliği yaparak müziğe olan ilgi ve sevgisi artarak devam etti.İlk kariyer albümü 2010 yılında `+1` adı ile müzik marketlerde yerini aldı.Müzik çalışmalarıyla birlikte halen psikoloji masterı yapmak üzere çalışmaları devam ediyor.

Ek olarak Yelda 2006 yılında müzik dünyasında kendini kanıtlamak için ilk albümünü yayınladı ve aradan geçen zaman içinde pek çok program, konser vb etkinliklerde boy gösterdi.
Bir ara özel kanallarımızdan birinin canlı yayınında ufak bir kaza atlatan sunucu o zamanki canlı yayın kazası nedeniyle çok konuşulanlardan biri oldu?

Dansına ve diksiyonuna çok güvenen genç şarkıcı, 2006da çıkardığı ?Şıpsevdi? isimli albümünden 2 sene sonra 2008`de ?Karakolda Biter Bu Aşk? isimli 2. albümünü çıkardı ve yine 2 sene sonra 3. albümü ?+1? ile sevenlerine merhaba dedi..

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri!

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri?   2016 yılına çok sancılı bir şekilde girilen, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir