Yeni Konular

Yemek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

16-05-2015_165138Yemek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Hayatımızın vazgeçilmezlerinde biri yemek yemektir. Bu nedenle yemek odası dekorasyonları oldukça önemlidir. Hayatımızın sadece belirli anlarını geçirdiğiniz bu odaları şık bir dekorasyon ile vazgeçilmez kılabiliriz. Eğer doğru yerleştirilen ve renk uyumu sağlanan yemek odalarında yediğiniz her yemekte mutlu olacaksınız. Bu odaları tasarlarken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta vardır. Bu yemek odası ürünleri seçilirken odanızın büyüklüğüne dikkat etmelisiniz Genelde mutfaklarda kurulan bu sistemler bazı büyük evlerde ekstra oda seçeneğiyle de karşımıza çıkar. Eğer Amerikan mutfak tarzıbir mutfağımız varsa yemek masası genelde mutfak tezgâhına yakın tercih edilmelidir. Ayrıca büyük ve küçük odalara göre farklı tarzlarda ürünler yerleştirerek mekânı öldürmemek gerekir.

16-05-2015_165303

Yemek Odası Tasarımları Nelere Göre Ayarlanır

Eğer büyük bir mutfağınız ya da ekstra olarak fazladan kullanacağınız bir odanız varsa işiniz daha kolaydır. Fakat günümüzde yapılan yanlış yemek odası tasarım ürünleri nedeniyle bu odalar canlılığını ve alanını kaybetmektedir. Bu nedenle ürün seçerken dikkatli olmalıyız. Eğer evlerinizde rahatlığı seviyorsanız o zaman yapacağınız ilk tercih berjer tarzı sandalyeler olmalıdır. Bu yemek odası mobilya ürünleri arasında en çok seçilen ürünlerin başında gelir. Oldukça konforlu ve rahat olan bu ürünlerde yemek yerken asla yorulmaz ve bel bölgelerinizde ağrı hissetmezsiniz. Genel olarak seçilen yanlış masa tercihleriyle evinizin hem dekorunu hem de alanını öldürmektesiniz. Masalarınızı genellikle kenar kısımlara koymaya gayret edin.

16-05-2015_165508

Bu masalar büyüklükleri sebebiyle fazlaca alan kaplar eğer sizler bu masaları kenara yerleştirirseniz sadece kenar kısmı öldürürsünüz. Eğer ortaya koyarsanız 4 kısımdan birden alan kaybı meydana gelir. Bu sebeple yemek masalarını kenarlara koyun. Masa ve sandalye seçiminden sonra sıra aydınlatmaya geldi. Seçeceğiniz büyük abajur tarzı lambalar ile hem odanıza ayrı bir hava katar hem de ışıktan ekstra fayda sağlarsınız. Bu yemek odası aydınlatma ürünleri masalara yakın yerlerde bulunması sizlere ekstra avantaj sağlar. Tüm bu ürünler sandığınız kadar pahalı değildir. Her zevke ve renge göre seçim şansı olduğunuz bu ürünleri oldukça çazip fiyatlarla elde edebilirsiniz. Bu yemek odası ürün fiyatları modellere ve renklere göre değişmektedir.

16-05-2015_165359

Küçük odaların tasarımlarında dikkat edilmesi gereken noktalar

Eğer büyük değil küçük bir odanız varsa o zaman işinizi biraz zordur. Ancak yapılan birkaç akıllı hareket ile bu odalarınızı hareketlendirebilir ve alandan tasarruf sağlarsınız. Burada dikkat etmeniz gereken nokta sandalye seçimidir. Bu tarz odalarda sandalye yerine son derece şık şekilde tasarlanmış bankları seçmenize fayda vardır. Tek bir oturma alanı oluşturan bu banklar fazla yer kaplamazlar. Tek bir seferde daha çok oturma alanına sahip olursunuz. Masa seçimlerinde ise dikdörtgen tarzı masaları tercih edin böylece banklarınızı masalarınıza karşılıklı olarak yerleştirir ve rahat bir oturuma sahip olursunuz. Aydınlatmada ise daha az ışık saçmakta fayda vardır. Eğer büyük bir ışık kaynağı yayılırsa oda küçük olduğundan gözünüz zarar görebilir.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

BİRBİRİNDEN NEŞELİ KIRLENTLERİ EVDE KENDİNİZ YAPABİLİRSİNİZ

BİRBİRİNDEN NEŞELİ KIRLENTLERİ EVDE KENDİNİZ YAPABİLİRSİNİZ Tekstil ve ev eşyası satan mağazaların tezgahlarında duran birbirinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir