Yeni Konular

Yeni bir Chrome geliyor!

Yeni bir Chrome geliyor!

Google, Chrome’un dokunmatiğini yapıyor!

Google, Microsoft’un IE 11 için yaptığını, kendi tarayıcısı Chrome için yapmaya başladı bile…

Windows 8 ile dokunmatik ekranlı PC’lere işletim sistemi desteği geldi. Ancak tarayıcı konusunda kullanıcılar alışmış oldukları Chrom’u arayabiliyorlar.
 
Google da, Microsoft’un IE 11 için yaptıklarına benzer bir biçimde boş durmuyor, dokunmatik ekranlı PC’ler için Chrome tarayıcısını optimize ediyor. Chrome Canary isimli yeni tarayıcının testlerine başlayan Google bu tarayıcıda, web sayfalarını kaydırarak ilerletmek üzerine bir sistem kurmuş. Ayrıca yine dokunmatik ekranlardan alışık olduğumuz çimdikle yakınlaştırma ve uzaklaştırma fonksiyonu da bulunuyor.
 
Bu yeni tarayıcının test aşaması bittiğinde, Windows 8’li dokunmatik PC ve tablet sahibi kullanıcılar, alıştıkları Chrome tarayıcı ile web üzerinde daha rahat sörf yapmanın keyfini yaşayabilecekler.
 
Google ise henüz kesin bir yayın tarihi vermiş değil ancak dokunmatik ekran teknolojisinin hızla yaygınlaştığı bir atmosferde, “kullanıcı kaybetmemek” için Google’ın yeni tarayıcıyı fazla geciktirmeyeceği düşünülüyor.
teknoloji

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Google Yeni 3D Sanal Gerçeklik Tilt Fırça ile Çizim ve Modelleme

Uzay teknolojisine büyük yatırımlar yapan Google teknolojiyi yapmak ve üretmek için büyük bir güç harcıyor. İnternet aleminin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir