Yeni Konular

Yeşil çayın sağlık için yararı nedir? Hangi hastalıklarda kullanılır?

05-06-2016_110719Yeşil çayın sağlık için yararı nedir? Hangi hastalıklarda kullanılır?

        Yeşil çaydaki fayda, eski çağlardan bugüne bilinmektedir. Aynı zamanda en sağlıklı içecekler arasında yer alır. İçeriğinde bulunan antioksidanlar sayesinde vücuda inanılmaz derecede olumlu etkisi vardır. İçeriğindeki besin değerleri çok yüksektir.

E vitamini, C vitamini, manganez, krom ve çinko açısından oldukça yüksek bir besin değerine sahip yeşil çay, güçlü bir antioksidandır. Sağlığımıza birçok faydası mevcuttur.

Yeşil çaydaki faydalar nelerdir?

Yeşil çay; yeşil bir görünümden öteye, kansere karşı çözüm, beyin fonksiyonlarının daha iyi çalışması, yağ kaybını önleme gibi daha bir çok hastalığın çaresini içeriğinde bulundurur.

Kalp hastalığı üzerindeki olumlu etkisi         

Damarların; meydana gelebilecek kan basıncı değişikliklerine karşı daha iyi dayanma gücü kazanımına yeşil çay katkıda bulunur. Bu durum bilim insanları tarafından araştırılmıştır. Kan pıhtılaşmasında etkilidir.

Kolesterole son verir

Kolesterol kan basıncı seviyesini normale döndürdüğü gibi, kandaki kolesterolü aşağı seviyelere düşürür.

Zayıflamada etkin rol oynar

Metabolizmanın güçlenmesine yardımcıdır. Vücudumuzdaki kalori dengesini sağlar. Bağırsakların çalışmasındaki yardımı sayesinde kolay kilo vermeye yardımcı olur.

Yemek borusu kanseri tedavisinde

Kanser çağımızın kötü hastalıkları arasındadır. Yemek borusu kanseri tedavisinde yeşil çayın rolü çok fazladır. Yemek borusunda oluşmak isteyen kanser hücrelerine karşı etkin bir savaşçıdır. Kanser hücrelerindeki artış hızını yavaşlatır.

Dişlerde çürüğe son

Yeşil çay, antioksidan açısından yüksek oluşu, boğaz enfeksiyonları, bakteri ve diş çürüğü gibi sorunları meydana getiren virüsleri yok eder.

Kan basıncında düzenleme yapar

Düzenli yeşil çay tüketimi, kan basıncını azaltır ve düzenler. Bu durum ayrıca kalp sağlımız içinde çok iyidir.

Cilt bakımı için

Güzel bir cilt sahibi olmak hepimizin hayalidir. Yeşil çay, özellikle yüz kısmında meydana gelen kırışıklıklarda çok etkilidir. Ciltte yaşlanma süresini uzatır. İçeriğindeki antioksidan ve anti-inflamatuar sayesinde bunu gerçekleştirir. Güneşten kaynaklı bir takım cilt sorunlarını da tedavi ettiği göz ardı edilmemelidir.

Özetlemek gerekirse, yeşil çay sadece bir içecek değildir. İçesinde bulunan antioksidan, mineral ve vitamin gibi bileşenleri ile bir şifa deposudur. Cilt sorunlarından, grip ve soğuk algınlığı gibi bir çok hastalığın tedavisinde rahatlıkla kullanılmaktadır.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Isırgan Otunun Faydaları – Çayı Hazırlanması – Yan etkileri

Isırgan Otunun Faydaları Isırgan otu’nun yıllardır bizi ısırdığı için elimizin kaşındığını düşünsek te aslında gerçek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir