Yeni Konular

Yılın golü seçilen Hamit Altıntop’un Kazakistan’a attığı golü izle video

Milli futbolcu Hamit Altıntop’un Euro 2012 elemelerinde Kazakistan’a attığı gol, ”yılın en güzel golü” seçildi.
Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği’nin (FIFA) İsviçre’nin Zürih kentindeki merkezinde düzenlenen ve futbolda 2010 yılının ”en iyileri”nin seçildiği ödül töreninde, Altıntop’un, 2012 Avrupa Şampiyonası elemelerinde Kazakistan’a attığı gol, yılın en iyi golü ödülüne layık görüldü.Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarından Bayern Münih’te forma giyen Hamit Altıptop, gazeteciler ile FIFA’ya üye 208 ülkenin milli takımlarının teknik direktörleri ve kaptanlarının oyları sonunda yılın en iyi golüne verilen ”Frencs Puskas” ödülünün sahibi oldu.

Hamit Altıntop ödülünü, o golü yiyen Kazakistan kalecisinin elinden aldı.Adaylar arasında Kuzey İrlanda’dan Burrows, Fransa’da Nasri, Arjantin’den Messi, Hollanda’dan Robben, Brezilya’dan Neymar, İsveç’ten Hallenius, Japonya’dan Yokoyama Güney Afrika’dan Tshabalala ve yine Hollanda’dan van Bronckhorst bulunuyordu.

FIFA Futbol Komitesi adayların gollerini estetik, maçın önemiyle şans faktörü ve rakip takım hatalarının en az olması kriterlerinin göz önüne alınarak seçildiğini daha önce açıklamıştı. FIFA Puskás Ödülü’nü 2009 yılında yüzde 17.68 oy oranı ile Cristiano Ronaldo kazanmıştı.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri!

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri?   2016 yılına çok sancılı bir şekilde girilen, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir