Yeni Konular

Yılın Merakla Beklenen Telefonu: Samsung S6 Edge

Yılın Merakla Beklenen Telefonu: Samsung S6 Edge,

Telefon piyasasınız günümüz koşullarında hızlıca gelişmesi sonucu firmalar arası rekabet oldukça arttı. İphone 6’nın duyurulmasının üzerine Samsung firmasının atak yaparak duyurduğu Samsung S6 Edge modeli Türkiye’de satışa çıktı. İlk çıkışından itibaren oldukça rağbet gören Samsung S6 Edge tam bir performans estetik telefonu olarak bilinir koltuğuna oturdu.İnsanların gösterdiği ilgi sonucu güncellemelerle desteklenen telefon hergün daha iyi bir hal alıyor.

samsung-s6

10 Nisan itibariyle ülkemizde satışa sunulan Samsung S6 Edge 7mm kasa kalınlığı ve Corning Gorilla Glass 4 cam içermesi ile dikkat çekiyor ve daha önce çıkardığı telefonların tasarımlarına bakarsak Samsung firmasının alışılagelmiş tasarımlardan vazgeçtiği açıkla gözlenebiliyor.Galaxy S5 ile ortaya çıkan suya karşı dayanıklılık özeliğini bu modelde kullanmayan Samsung firması bu özelliği henüz tam olarak oturtamamış gibi gözüküyor.8 çekirdek ve 64 bit işlemcisiyle 3GB ram e sahip olan bu cihaz herhangi bir bilgisayardan dahi hızlı işlem yapabiliyor böylelikle iş adamları ve hızlı işlem yapması gereken bireyler tarafından daha çok tercih ediliyor. Rakiplerine karşı 2999 TL’lik bir fiyatla piyasaya çıkan telefonu eşdeğeri sayılacak HTC One M9 ile karşılaştırırsak fiyat arasında fazla fark yokken cihazın çok daha iyi düzeyde olduğunu görebiliyoruz. Oldukça gelişmiş bir kamera kullanılan Samsung S6 Edge ön kamerası ile 5 Mega piksellik görüntüler alabiliyorken Arka kamerasıyla ise 16 Mega piksele kadar ulaşabilen bir kameraya sahip.

samsung-s6-edge

Özelliklerine bakacak olursak;

Ram: 3GB DDR4

İşlemci:Exynos 7420 Cortex A57 2.1 GHz

Depolama: 32, 64 veya  128 Gb Seçenekleri

İşletim Sistemi : Android 5.0.2

Arka kamera : 16 Mega piksel 2160p destekli

Ön Kamera: 5 Mega piksel 1440p destekli

Batarya : 2600 mAh

Ekran : 5.1 inç Super AMOLED 2K

Olarak belirtebiliriz.

   

Hakkında

Buna Baktın mı?

Google Yeni 3D Sanal Gerçeklik Tilt Fırça ile Çizim ve Modelleme

Uzay teknolojisine büyük yatırımlar yapan Google teknolojiyi yapmak ve üretmek için büyük bir güç harcıyor. İnternet aleminin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir