Yeni Konular

Yine bu yıl ada sensiz içime hiç sinmedi şarkısında adı geçen Ada hangisidir

Osman Nihat AKIN ile 1937 yılında Altınay’ın ölümü ile yolları ayrıldı. Bu duruma çok üzülen Osman Nihat Akın, Altınay’ın birinci yıl dönümünde yine BÜYÜKADADA Dil Burnu?nda gezerken hislerini nağmeye döktü ve dilimizden düşmeyen ?Yine bu yıl ada sensiz içime hiç sinmedi? isimli Nihavent şarkıyı arkadaşının anısına besteledi.

Tarihçi, yazar, şair, Darülfünun Tarih Müderrisi olan Ahmet Refik Altınay,1881 yılında Beşiktaş’ta doğdu. Ahmet Refik Altınay, Türkiye’de popüler tarihçiliğin kurucusu ve en başarılı kalemi sayılır. Yazdığı yüze yakın kitap ve bine yakın makalede, resmi belgeleri ve diğer tarihsel kaynakları titizlikle yorumlayarak kullanmış, gerektiğinde öyküleştirerek anlatmıştır.

Ekim 1937 tarihinde İstanbul’da 56 yaşında iken zatürreeden vefat etti.Osman Nihat ile Altınay iyi arkadaşlardı, beraber tavla oynar ve Büyükada Dil Burnu’nda beraber gezerlerdi.
Kader onları 1937 yılında Altınay’ın ölümü ile ayırdı. Bu duruma çok üzülen Osman Nihat Akın, Altınay’ın birinci yıl dönümünde yine Dil Burnu?nda gezerken hislerini nağmeye döktü ve dilimizden düşmeyen ?Yine bu yıl ada sensiz içime hiç sinmedi? isimli Nihavent şarkıyı arkadaşının anısına besteledi.İşte bu Nihavent şarkının sözleri


Yine bu yıl ada sensiz içime hiç sinmedi

Dil’de yalnız dolaştım hep, gözyaşlarım dinmedi

Bende şaştım nasıl oldu yüreğime inmedi

Dil’de yalnız dolaştım hep, gözyaşlarım dinmedi

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri!

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri?   2016 yılına çok sancılı bir şekilde girilen, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir