Yeni Konular

Yüzde Oluşan Cilt Hastalıklarının Sebepleri

yuzde-olusan-ciltYüzde Cilt Hastalıkları Neden Olur?

Özellikle biz hanımlarda güzelleşmek için kullandığımız yüzlerce kimyasal yüzünden yüzümüzde bir sürü cilt hastalığı türeyebilmektedir.

 

Bu gibi durumlar karşısında kesinlikle almamız gereken önlemler bulunmalı ve dikkatimizi çok iyi toplamadan yüzümüz için her hangi bir alış veriş yapmamalıyız. Yüzümüz biz kadınların en çok önem verdiği bölgelerden biridir ve güzelleştirmek uğruna ona zarar vermememiz gerekir.

 

Tüm kadınların isteği güzel olmaktır ve bunu için tahmin edemeyeceğiniz durumlara başvurabilirler. Ancak bir sorun vardır ki bu durumların kendilerine vereceği zararı pekte düşünmezler. Hemen hemen her kadın güzellik dendiğinde sanki gözleri kararmışçasına onlara sunulan her şeyi kendilerini de uygulamak isteyecektir. Ancak kendi cildinin ne hassaslıkta olduğunu bilmeyen neyi kullanıp neyi kullanmayacağını öğrenememiş kadınlar bu hatalarına devam ettikleri sürece sonuçlarda asla başarılı olamayacaktır. Doktora gitmekten asla çekinmemeli hatta yüzünüzü gerçekten iyi tanımak istiyorsanız bir cildiyeye gitmeli ve neyin size zarar verip neyin iyi geleceğini çok iyi öğrenmelisiniz. Yüzünüz için aldığınız hemen hemen her şeyin kimyasal olduğunu bilin. Çünkü rujunuzda bile bilmediğiniz bir sürü zarar verebilen kimyasallarla doludur. Ve renginin güzel olup size yakışması demek her zaman öyle kalacağının anlamına gelmez. Yüzünüze kullandığınız her ne varsa kesinlikle bir başkası ile paylaşmayın ve bir başkasının makyaj malzemesini hatta kremini dahi asla kullanmayın. Kendinize genellikle evde doğal malzemelerden yapılmış olan ürünlerle maskeler uygulayabilir hatta iyi araştırır ve öğrenirseniz günlük kullanımda makyaj malzemelerinizi bile kendiniz yapabilirsiniz. Ayrıca makyaj olayına değinmişken güzel görünmek adına yaptığınız fazla makyaj yüzünüze 1 saatten sonra fazlası ile zarar vermeye başlamaktadır. Ve hemen hemen hiçbir ağır makyaj da sadece bir saat yüzümüzde kalmadığından her seferinde daha da zarar görmüş bir cildimiz ortaya çıkmaktadır. Bu yüzden kesinlikle gidilecek yer neresi olursa olsun makyaj malzemesini fazla kullanmayın. Ayrıca asla ucuz olsun diye hiç tanımadığınız bilmediğiniz ürünleri satın almayın. Tasarruf yapmayı düşünürken kendinize inanılmaz zararlar verebilir ve sonuçlarında da daha büyük harcamalar yapmak zorunda kalabilirsiniz. Hatta geri dönüşü olmayan sorunlarda oluşabilir ve bunun için çok büyük bir pişmanlık yaşayabilirsiniz.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın