Yeni Konular

ZAYIFLAMAYA YARDIMCI OLAN MEYVELER

zayiflamaya-yardimci-meyvelerZAYIFLAMAYA YARDIMCI OLAN MEYVELER

Doğal şeylerle beslenerek zayıflamaya ne dersiniz? Mesela bazı meyveler zayıflamaya yardımcı olur dersek şaşırır mısınız? Meyvelerin sadece vitamin deposu olduğunu aynı zamanda zayıflamak isteyenlerin yardımcısı olduğunu söylenebilir. İşte zayıflamanız da size yardım edecek en sadık dostlarınız..

zayiflama-cilek *Baharın Vazgeçilmez Meyvesi: Çilek
Çilek düşük kaloriye sahip olduğu için zayıflamanız da size yardım edecektir. Bünyesinde hücre  yenilemesini sağlayan C vitamini bulundurduğu için vücuttaki yağları yakar. Çileği akşam yemeklerinden sonra ara öğün olarak süt ile tükettiğinizde hem sağlıklı hem de zayıf olacaksınız.

 

zayiflama-erik *Ekşi Sevenlerin Meyvesi: Yeşil Erik
Tuza batırarak hatır hutur yediğimiz yeşil eriğin yağ yakıp sizi zayıflatacağını biliyor muydunuz? Özellikle kadın sağlığı için önemli olan bu meyve adet kanamasının düzenli olmasını sağlar aynı zamanda idrar sökücüdür. Vücutta ter oluşmasını sağlayarak yağdan kurtulmanızı sağlayan yeşil erik kan temizleyici özelliğiyle de tanınır. Kansızlık için de tavsiye edilen yeşil erik ara öğünde üç dört tane tüketilmesiyle fit bir fiziğe sahip olamnızı sağlar hem de kansızlık gibi sorunların önüne geçer..

 

zayiflama-seftali *Güzel Kokusuyla İnsanı Cezbeden Şeftali 
Bağırsakların hızlı  çalışmasına yardımcı olan şeftali aynı zamanda iştah kesici bir özelliğe sahiptir. Metabolizmayı  hızlandırdığı için bir çok diyetisyen  kilolu hastalarına bu meyveyi  önermektedir.  Sabahları kahvaltı yapmadan  önce bir tane  iri şeftali  yeyip  üzerine iki bardak su içerseniz bağırsakların çabucak çalışmasını ve büyük tuvalete çıkmanızı sağlar. İkindiye doğru iri bir şeftaliyi küp  halinde doğrayıp yoğurdun içine katarak tüketin.

 

zayiflama-karpuz *Yaz Aylarının Olmazsa Olmazı Karpuz
Bünyesinde  barındırdığı yüksek su sayesinde kabızlık sorununu ortadan kaldıran karpuz  zayıf bir fiziğin oluşmasında güçlü bir etkiye sahip. Şeker miktarı  fazla olan karpuz diğer meyvelere oranla daha yavaş zayıflamanızı sağlıyor. Bu yüzden karpuz tüketiminde aşırıya kaçmamak gerekir. Kahvaltıda bir dilim olmak üzere karpuz tüketebilirsiniz..

 

 zayiflama-murdum-erigi*Mürdüm Eriği
Taze ve kuru olarak her mevsimde satılan mürdüm eriği  hızlı zayıflatma özelliğiyle bilinir. Mürdüm eriği tokluk hissi yarattığı için  kilo vermenizi kolaylaştırır. Bağırsakların çalışmasına katkı sağlayan mürdüm eriği aynı zamanda  enerji de verir. İkindiden sonra bir fincan Türk kahvesinin yanında 3-4 tane tüketebilirsiniz..

 

 zayiflama-mango*Mango
İthal edilen meyveler arasında yerini alan mango zayıflatıcı özelliğiyle bilinir. Bilimsel olarak denekler üzerinde  kanıtlanmıştır zayıflatıcı özelliği..  Bir ayda düzenli olarak mango tüketenlerin  12 kilo verdikleri tespit edilmiştir. Öğlenden sonra (ikindiye yakın) bir dilim mango tüketerek zayıflayabilirsiniz..

 

zayiflama-kayisi *Kabızlık Çekenlerin En Yakın Dostu Kayısı
Hem taze hem de kuru olarak satılan bu meyve bir çok özelliği bakımından sağlık deposudur. Bu harika meyve demir, potasyum ve lif kaynağıdır. Kabızlıktan şikayetçi olanların en sadık dostu olan kayısı  düzenli tüketildiği sürece fazla kilolarınızdan kurtulmanızı sağlayacak. İçeriğinde barındırdığı pektin ve selüloz sayesinde doğal bir müshil olan kayısı on altı parmağın düzenli çalışmasına  da yardımcı oluyor. Günde en az beş-altı kayısı tüketerek  istediğiniz zayıflığa kavuşabilirsiniz…

 

Bu meyveleri tüketerek hem zayıflayabilirsiniz hem de yaşlanmayı geciktirirsiniz. Bilindiği gibi meyve içeriğinde barındırdığı bir takım özellikler sayesinde yaşlanmayı geciktiriyor.  Siz de sağlıklı, fit bir vücuda sahip olmak istiyorsanız tavsiyelere uymanız şart..

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir