Yeni Konular

Zayıflatan 5 Spor Dalı

YAZ GELMEDEN FAZLA KİLOLARINIZDAN KURTULUN

Günümüzde fazla kilolardan kurtulmak kadınlar için olduğu kadar erkekler için de çok önemli. Özellikle yaz atlarının yaklaştığı şu günlerde kadın erkek herkes hareketsiz geçen kış aylarında aldığı kiloları vererek, daha fit ve hoş bir görünüm kazanmak istiyor. Ancak birçok kişi bunu yıpratıcı diyetlerle yapmak yerine spor yaparak yapmayı tercih ediyor. Hal böyle olunca da hangi spor daha etkili olur tartışması başlıyor. İşte size yaz gelmeden sizi zayıflatacak 5 trend spor dalı.

YÜRÜYÜŞ:

Baharın içimizi ısıtmaya başladığı şu günlerde yaz gelmeden sisi zayıflatacak 5 trend spor dalı arasında ilk akla geleni yürüyüş. Tempolu bir yürüyüş sadece zayıflamanıza değil, vücudunuzun özellikle de bacak ve basen bölgenizin toparlanmasına ve sıkılaşmasına da katkı sağlayacaktır.

yuruyus

EGZERSİZ:

Özellikle hızlı çalışma temposu nedeniyle spora uzun vakit ayıramayanlar evde 15-20 dakikalık egzersizlerle vücutlarını şekillendirebilirler. Bu egzersizlerin bir diğer üstünlüğü de bölgesel zayıflama için uygun olmalarıdır.

PLATES:

Yaz gelmeden sizi zayıflatacak 5 trend spor dalıdenildiğinde özellikle son yıllarda ilk akla gelenlerden biri de plates. Son yıllarda kadınların zayıflamak ve sağlıklı yaşam için en çok terci ettikleri spor olan plates spor salonlarında yapılabildiği gibi bir plates topu ile ev ortamında da kolaylıkla yapılabilir.pilatesYÜZME:

Kapalı bir yüzme havuzuna erişimi olanlar için en ideal spor elbette ki günde 20 dakika düzenli olarak yüzmek. Yüzme sporunu diğer sporlardan üstün kılan, aynı anda vücudun tüm kaslarını çalıştırabilmesi.

yuzmek1

DANS:

Dans her ne kadar sporun değil sanatın bir dalı olsa da eğer günde 15-20 dakika hızlı bir ritim ile dans ederseniz, hem çok eylenecek hem de vücudunuzdaki değişime inanamayacaksınız. Dans etmek şüphesiz kalori kaybetmenin en eğlenceli yoludur.

dans

   

Hakkında

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın