Yeni Konular

Zeka ve Gizem Dolu 7 Film

78ca1d25afccd7e5f1574113d5c6cb92Zeka ve Gizem Dolu 7 Film

Muhteşem kurguya sahip, buram buram zeka kokan filmler bu listede bir arada. Klasik başyapıtlar ve fazla bilinmeyen başyapıt diyebileceğimiz, muhteşem kurguya sahip olan filmler karışık olarak bu listede sizlerle.

 

 

 

Akıl Oyunları ( A Beatiful Mind )

2015-05-27_103219

Akıl Oyunları, nobel ödülü almış olan, Amerikalı matematikçi John Nash’ın biyografisi anlatılmakta. Yönetmenliğini Ron Howard’ın yaptığı film 2001 yapımı ve biyografik dram filmidir. Filmin başından itibaren düşmeyen ince temposu, bırakılan küçük bilgi kırıntılarıyla adeta sizi ormanın derinliklerine çeken ve bambaşka bir dünyaya küçücük bir tavşan deliğiyle taşıyan bir film. Zamanla klasikleşmiş olan eser hala izlememiş olanlar Akıl Oyunlar’ını kesinlikle kaçırmamalı.

Imdb Puanı: 8.2/10

 

Ölümcül Oyun ( Sleuth )

2015-05-27_103300

Eğer son zamanlarda aksiyonundan ve aşırıya kaçan görsel efektlerden sıkıldıysanız dolu dolu zekanızı açacak bir film arıyorsanız ‘’Ölümcül Oyun’’ bu akşamınızın filmi olabilir. İki dev ismin  buluştuğu filmde Michael Caine ve Jude Law’ın müthiş oyunculuklarıyla her saniye soluksuz izlenecek bir film. Tek mekanda geçtiği halde fark ettirmeden akıp giden filmimizde psikolojik gerilim doruklarında.  Ölümcül ve akıl dolu bir oyuna tanıklık edin. NOT: Bahsedilen Sleuth 2007 yapımı olan filmdir.

Imdb Puanı: 6.5/10

 

Cinayet Gecesi ( Fracture )

2015-05-27_103318

Dev oyuncu kadrosu , kusursuz bir senaryo ve takdire şayan oyunculukla, türü baz alındığında ilk akla gelen filmlerden olan Cinayet Gecesi kurgunun doruk noktalarından. Anthony Hopkins’in müthiş oyunculuğu, Rayn Gosling ve Billy Burke’in filmin aldığı övgüdeki katkıları tartışılmaz. Zeka ve kurgusal senaryo filmin temelini oluşturmakta. Kaçırdıysanız mutlaka ama mutlaka izlemeniz gereken filmlerden bir tanesi. Anthony Hopkins’in oyunculuğu bile filmin başlı başına izlenme nedeni olabilir.

Imdb Puanı: 7.2/10

 

13’üncü Kat ( The Thirteenth Floor )

2015-05-27_103602

Fazla bilinmemekle birlikte içinde büyük bir cevher taşıyan film dolu dolu geçen 1999 senesinin filmlerinden. Etkileyici oyunculuklar , özenle seçilmiş mekanlar ve yönetmeni Josef Rusnak’ın en iyi filmi unvanını elinde bulundurmakta.  Filmimizde 13.katta buluşan teknoloji dahileri sır gibi saklanan son sürüm yazılımları denetlemektedirler. Başrollerini güzel oyuncu Gretchen Mol ve Craing Bierko’nun paylaştığı film günümüzden 16 yıl önceside çekilmesine karşı günümüzdeki birçok efektli aksiyonu bol filmi gölgede bırakmış. Zeka dolu bir film olan 13. Kat filmini kesinlikle kaçırmayın.

Imdb Puanı: 7.0/10

 

The Game ( Oyun )

2015-05-27_103653

Oyun, son sahnesine kadar seyirciyi merak içinde bırakan filmlerden. Filmin kurgusu ve senaryosu olağanüstü.  Daha baştan filmin sonuna karar vermeyi seven arkadaşlar için kesinlikle çıkmaza sokan ve her seferinde sizi  yanıltmayı başaran bir film. Oyun filminin başrolünde karizmatik oyuncu Michael Douglas yer alıyor. Bu filmle büyük  beğeni toplayan ünlü oyuncu kendi sınırlarını aşmış ve oyuncuğunu farklı bir boyuta taşımıştır. Nicholas Van Orton hayatının her alanında kontrolü elinde bulunduran zeki ve başarıyı elde etmesini bilen bir iş adamıdır. Sürdürdüğü rutine bağlanmış hayatı kardeşinin ona verdiği doğum günü hediyesiyle hayatı tamamen değişicektir. Filmin sonuna kadar süren o psikolojik gerilim peşinizi bırakmayacak.

Imdb Puanı: 7.8/10

 

6) Predestination ( Kader)

2015-05-27_103722

Predestination filmi 2014 yılının en çarpıcı bilim kurgularından biri Filmin başrollerinde Ethan Hawke ve Sarah Snook yer alıyor. Michael Spierig ve Peter Spierig kardeşlerin yönettiği Predestination filmi ustaca işlenmiş bir paradoks üzerine kurulu.  Ayrıca Spierig kardeşler filmin senaristliğini de üstlenmişler ve oldukça başarılı bir iş ortaya ortaya çıkarmışlar. Film içerisinde René Barjavel kitabının konusu olan dede paradoksu işlenmekte. Film anlaşılması güç bir senaryoya sahip gibi görünse de film ilerledikçe aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını alıyorsunuz. Ayrıca film sizi birçok sahnesinde de şaşırtmayı da başarıyor. Aklın sınırlarını zorlayan bir bilim kurgu filmi arayanlar Predestination filmi bu gecenizin filmi olabilir. Kesinlikle izlenmesi gereken bilim kurgu filmlerinden bir tanesi.

Imdb Puanı: 7.4/10

 

7) Deja Vu

2015-05-27_103740

Deja Vu , izleyen herkesin büyük beğenisini toplayan, akışına daha ilk dakikalarından kapıldığınız ve filmin sonunda ‘’vay be’’ dedirten türden. Her insanın başına en az bir defa deja vu yu inanılmaz bir kurguyla işleyen filmde Denzel Washington kendi olağanüstü oyunculuğunu defalarca kanıtlamış ve muhteşem bir filmin altına imza atmış. Kurgu , oyunculuk ve senaryonun kusursuzluğuyla film bittiğinde ise tekrar izleme hissi uyandıran filmlerden. Mutlaka izlenmesi gereken filmlerden bir tanesi.

Imdb Puanı: 7.0/10

 

Bonus:  Memento ( Akıl Defteri )

2015-05-27_103852

Muhteşem bir kurguya sahip harika bir Christopher filmi. 2000 yapımı Memento dönemine göre ele alınırsa tam bir baş yapıt filmi diyebiliriz. İlk izlediğinizde anlamakta güçlük çekebileceğiniz bir film. Christopher Nolan filmlerinin geneli böyledir ilk izleyişte anlamakta zorluk çekersiniz, herşeyi dolaylı olarak seyirciye aktaran bir yönetmendir. Ölmeden önce mutlaka izlenmesi gereken bir Christopher Nolan filmi.

Imdb Puanı: 8.5/10

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Pokemon Go Haberleri ve Geyikleri

Pokémon Go insan yaşamında hareketlilik katan ve akıllı telefonlar ile oynanacak güzel bir oyun olarak …

Bir cevap yazın