Yeni Konular

Zorla değil; mecburi!

Zorla değil; mecburi!

Microsoft, Skydrive isim hakkını kaybetti.

Dev şirketin yoğun olarak kullanılan dosya depolama hizmetinin adı, şok dava sonunda değişiyor!

Microsoft, SkyDrive servisinin ismini, mecburen değiştiriyor… İngiltere mahkemelerinde süren bir isim hakkı davasında, davayı kaybeden Microsoft, artık bu isimden vazgeçmek zorunda.
 
İngiltere’nin ünlü Sky televizyonu, Sky ile başlayan ismin kendisine ait olduğunu ileri sürerek açtığı davayı kazanınca, Microsoft için servisin ismini değiştirmekten başka yol kalmadı.
 
Sky televizyonu’nun Sky Sports, Sky One ve Sky Movies isminde kanalları bulunuyor. SkyDrive ise sanki televizyonun yeni otomobil kanalıymış gibi algılanıyor. Ayrıca televizyon ileride böyle bir kanal açması durumunda ismin kendine ait olacağını da ileri sürüyor.
 
Davayı gören İngiliz mahkemesi de İngiliz televizyonunu haklı bularak, ABD şirketi Microsoft’a bu ismi kullanamayacağı uyarısında bulundu. Ancak Microsoft’a ismi değiştirmesi için makul bir süre tanınacak ve Microsoft bu süre içinde yeni ismin duyurularını yaparak geçiş sürecini zamana yayacak.

teknoloji

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Google Yeni 3D Sanal Gerçeklik Tilt Fırça ile Çizim ve Modelleme

Uzay teknolojisine büyük yatırımlar yapan Google teknolojiyi yapmak ve üretmek için büyük bir güç harcıyor. İnternet aleminin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir